fbpx

“Ниацинамид, един от витамините от група В, осигурява енергия на митохондриалната система. При стрес и силно възбуждане клетките изхвърлят ниацинамид NADH, но самият ниацинамид има успокояващ противовъзбуждащ ефект и някои от действията му наподобяват хормон. Естрогенът има тенденция да пречи на образуването на ниацин от триптофан. Триптофанът, вместо да образува успокоителния ниацин (пиридин карбоксилна киселина), може да бъде насочен към образуването на възбудителната хинолинова киселина (пиридин дикарбоксилова киселина) от полиненаситени мазнини. Възбуждането трябва да е в баланс с енергийните ресурси на клетката и ниацинамидът може да играе множество защитни роли, като намалява възбуждането, увеличава производството на енергия и стабилизира репарационните системи. Състоянието на възбуждане и вид енергиен метаболизъм са решаващи фактори за регулиране на функциите на клетките и оцеляване. “

„Глюкозата и ниацинамидът работят много тясно помежду си и с хормона на щитовидната жлеза при поддържането и възстановяването на клетки и тъкани. Когато липсва един от тези фактори, произвеждащи енергия, промените в функциите на клетките – нещо като предвъзпалително състояние – активират коригиращи процеси. “

„В някои от публикациите, които твърдят, че ресвератролът увеличава живота, се съобщава, че ниацинамидът има обратен ефект, като потиска Sir2, гена за дълголетие и съкращава живота на организма. За да поставите твърденията си в контекст, е полезно да разгледате различни експерименти, включващи лечение с ниацинамид. Той защитава нервите, съдовите клетки, клетките, произвеждащи инсулин в панкреаса, и редица други видове клетки от клетъчна смърт, произведени от липса на кислород, екзитотоксичност, ендотоксин и различни стресори и токсини. (Ниацинамидът действа по много начини като отрицание на ресвератрол; например, ресвератрол пречи на способността на бета клетките да секретират инсулин. „В някои от публикациите, които твърдят, че ресвератролът увеличава живота, се съобщава, че ниацинамидът има обратен ефект, като потиска Sir2, гена за дълголетие и съкращава живота на организма. За да поставите твърденията си в контекст, е полезно да разгледате различни експерименти, включващи лечение с ниацинамид. Ниацинамидът защитава митохондриалното дишане от много фактори, свързани с възрастта, които могат да увредят митохондриите и да намалят производството на енергия. Липополизахаридът, бактериалният ендотоксин, увеличава производството на свободен радикал азотен оксид, което води до секрецията на възпалителни медиатори и потискането на производството на енергия от митохондриите. Тези ефекти са блокирани от ниацинамид .

„Ниацинамид, чрез намаляване на липолизата, би бил друг противовъзпалителен агент, който може да помогне за прекъсване на дегенеративните процеси, инициирани от излагане на радиация.“

„Лечението“ за вътреклетъчна умора се състои в нормализиране на метаболизма на щитовидната жлеза и стероиди и хранене на диета, включваща фреш, мляко, яйца, черен дроб и желатин, осигуряване на адекватно количество калций, калий, натрий и магнезий и използване на добавки ниацинамид , аспирин и въглероден диоксид, когато е необходимо. “

„Ниацинамидът чрез понижаване на свободните мастни киселини и регулиране на окислително-възстановителната система, подпомагаща окисляването на захарта, е полезен в целия спектър на метаболитни дегенеративни заболявания.“

„Тиреоидният хормон, витамини А и Е, ниацинамид (за инхибиране на системната липолиза), магнезий, калций, прогестерон, захар, наситени мазнини и желатин допринасят по основни начини за предотвратяване на възпалителните състояния, които в крайна сметка водят до амилоидните заболявания. Недостигът на дегенеративни мозъчни заболявания при популации на голяма надморска височина съответства на защитната роля на въглеродния двуокис. “

„Елиминирането на полиненаситените мазнини от диетата е от съществено значение, ако евентуалният страничен ефект евентуално ще бъде ограничен. Аспиринът може да блокира много от канцерогенните ефекти на PUFA. Наситените мазнини имат най-различни противовъзпалителни и противоракови действия. Някои от тези ефекти са директни, други са резултат от блокиране на токсичните ефекти на PUFA. Запазването на съхраняваните ненаситени мазнини от циркулация в кръвта е полезно, тъй като са нужни години за тяхното елиминиране от тъканите след промяна на диетата. Ниацинамидът инхибира липолизата. Избягването на свръхпроизводството на липолитичен адреналин изисква адекватен хормон на щитовидната жлеза и коригиране на диетата, за да се сведат до минимум колебанията на кръвната захар. “

„Характеристиките на стресовия метаболизъм включват повишаване на стресовите хормони, лактат, амоняк, свободни мастни киселини и синтез на мазнини и намаляване на въглеродния диоксид. Фактори, които понижават хормоните на стреса, увеличават въглеродния диоксид и спомагат за понижаване на циркулиращите свободни мастни киселини, лактат и амоняк, включват витамин В1 (за увеличаване на CO2 и намаляване на лактата), ниацинамид (за намаляване на свободните мастни киселини), захар (до намаляване на кортизола, адреналина и свободните мастни киселини), солта (за понижаване на адреналина), хормона на щитовидната жлеза (за увеличаване на CO2). Витамините D, K, B6 и биотин също са тясно свързани с метаболизма на въглеродния диоксид. Дефицитът на биотин може да причини аеробна гликолиза с повишен синтез на мазнини.

„Съхраненият PUFA, освободен от стрес или глад, е този бавен метаболизъм. Ниацинамидът помага за понижаване на свободните мастни киселини и доброто хранене ще позволи на черния дроб бавно да детоксикира PUFA, ако той не е залят с големи количества от тях. Малко количество кокосово масло с всяко хранене ще повиши способността за окисляване на мазнините, като за кратко време спре антитиреоидния ефект на PUFA. Аспиринът е друго нещо, което намалява свързаното със стреса увеличение на свободните мастни киселини, стимулирайки метаболизма.

„Аминокиселината теанин, открита в чая, съобщава, че намалява количеството на серотонин в мозъка, вероятно като намалява синтеза му и увеличава разграждането му. Това изглежда е обратното на процесите в хибернация. Прогестеронът, щитовидната жлеза и ниацинамидът (не никотинова киселина или инозитол хексаникотинат) са други безопасни вещества, които помагат за намаляване на образуването на серотонин и / или ускоряват неговото елиминиране. (Изглежда, ниацинамид увеличава усвояването на серотонин.)

„Тъй като кръвта става по-концентрирана, вискозна и съсирваща се през нощта (особено през дългите зимни нощи), рискът от сърдечен удар или инсулт вероятно ще бъде намален чрез пиене на портокалов сок преди лягане, за разреждане на кръвта и намаляване на адреналина и свободните мастни киселини, които допринасят за повишената тенденция за образуване на съсиреци сутрин. (Assanelli и др. Обсъждат значението на адреналина при внезапна смърт сутрин / зима; Antoniades и Westmoreland показват, че наличието на глюкоза може да отмени основните стимулатори на съсирването и кървенето.) Неща за намаляване на свързаните със стреса коагулопатии: Захарта и ниацинът, за да се намали до минимум освобождаването на мастни киселини, прогестерон и щитовидна жлеза, за да се предпази от естроген и да се избегне хипогликемия (която увеличава адреналина и свободните мастни киселини и ускорява съсирването), магнезий и желатин (или глицин ), за да се предпазят от вътреклетъчното калциево претоварване и хипоксия, а витамин Е и салицилова киселина за противовъзпалителни ефекти са основни хранителни вещества, които защитават кръвоносната система срещу съсирване, кървене, оток “

„Храните, които поддържат пациента достатъчно добре, за да поддържат изцелението, като същевременно позволяват да се натрупат енергийни резерви, са също така храните, които не влияят на хормоните, които не причиняват лъжливо възбуждане на тъканите. Полиненаситените мазнини директно стимулират хормоните на стреса, активират сигналите на възбуждащите аминокиселини и директно възбуждат клетките, докато наситените мазнини имат противоположно действие и са противовъзпалителни, а също така не пречат на митохондриалната функция. Когато ядем повече въглехидрати, отколкото може да се окисли, част от него ще се превърне в наситени мазнини и омега-9 мазнини и те ще подпомогнат производството на митохондриална енергия. Въглехидратите в диетата също спомагат за намаляване на мобилизирането на мастни киселини от съхранение; ниацинамид и аспирин подкрепят този ефект. “

НАУКАТА Е ЯСНА И РЕЙ ПИЙТ Е ПОКАЗАЛ НЕВЕРОЯТНИТЕ СВОЙСТВА НА НИАЦИНАМИД. ТОЙ ПОКАЗА, ЧЕ НИАЦИНАМИД:

  • Намалява стреса
  • Поддържа регенерация и възстановяване
  • Понижава вредните свободни мастни киселини
  • Предпазва от белези
  • Подпомага мозъчните травми
  • Поддържа имунитета
  • Защитава срещу автоимунитета
  • Подобрява метаболизма и функцията на тъканите
  • Защитава нервите
  • Регенерация на клетки и тъкани
  • Защитава съдовите клетки
  • Предпазва панкреаса
  • Защитава митохондриалната респирация
  • Намалява образуването на серотонин и / или ускорява неговото премахване
  • Намалява липолизата
  • Предпазва от простагландини
  • Подпомага окисляването на захарта

Източник: https://www.facebook.com/groups/778765572568876/learning_content/?filter=3384273378311070&post=824284744683625